Facebook Pixel Hakkında

Facebook Pixel Hakkında

Facebook pikseli, insanların internet sitenizde gerçekleştirdiği eylemleri anlayarak reklamlarınızın etkinliğini ölçmenize olanak tanıyan bir analiz aracıdır.

Pikseli kullanarak:

Reklamlarınızın doğru kişilere gösterildiğinden emin olun. Yeni müşterilerin yanı sıra internet sitenizde belirli bir sayfayı ziyaret etmiş veya istediğiniz bir eylemi gerçekleştirmiş kişileri bulun.

Satışlarınızı artırın. Otomatik teklifleri kullanarak, bir ürünü satın almak gibi önemsediğiniz bir eylemi gerçekleştirme olasılığı daha yüksek kişilere erişin.

Reklamlarınızın sonuçlarını ölçün. İnsanlar reklamınızı gördüğünde neler olduğunu ölçerek reklamlarınızın etkisini daha iyi anlayın.

Facebook pikselini ayarladıktan sonra, birisi internet sitenizde bir eylem gerçekleştirdiğinde bu piksel harekete geçer. Eylemlere ilişkin örnekler arasında, bir ürünü alışveriş sepetine eklemek veya alışveriş yapmak yer alır. Piksel, Olay Yöneticisi'ndeki Facebook pikseli sayfanızda görüntüleyebileceğiniz bu eylemleri veya olayları alır. Buradan, müşterilerinizin gerçekleştirdiği eylemler görebilirsiniz. Ayrıca bu müşterilere gelecekte Facebook reklamlarıyla erişebilirsiniz.

DİĞER BLOG / DUYURU