Drag
Dıgıtal Health Agency

Amacımız markanızı hedeflediğiniz noktaya ulaştırmaktır. Yaratıcı ekibimiz, web tasarım uzmanlığımız ve etkili pazarlama stratejilerimizi ile her zaman memnuniyet sağlıyoruz.

Logo Tasarımı

Dijital ve Baskı

Etkileyici bir logo nasıl olmalıdır:

Yalın ve vurgulayıcı tasarım: Logo tasarımı yaparken, dikkat etmeniz gereken ilk madde, logonun akılda kalıcı çizgilere sahip olmasıdır. Bu yapmak için de logonun daha sade ve net olarak dizayn etmeniz gerekmektedir. Uzun vade de size çok büyük yarar sağlar.

Farklı ve özgün olması: Logonuzun hiçbir firmanın logosuna benzememesi gerekir. Yapacağınız logo yüzde yüz orijinal ve özgün olmalıdır. Benzer logo kullanmanız, yarardan çok zarar görmenizi sağlar.

Karışıklıktan öte bir yapısı olmalı: Dünyadaki büyük şirketlerin logosuna baktığınızda, çok sade fakat çok da net olduğunu görebilirsiniz. Karmakarışık logolar yerine, bu tarz minimal esintiler ile hazırlanmış logolar çok daha faydalı olacak ve kurumsal prestijinizi de arttıracaktır.

Hedeflediğiniz kitleye net mesajlar iletmeli: Öncelikle bu iş için hedef kitlenizi netleştirmelisiniz. Daha sonra yaptıracağınız logo, bu hedef kitleye seslenecek şekilde olmalı. Yani dikkat çekici ve beni satın al mesajını vermeli.

Tamamlayıcı çizgilerde olmalı: Firmalar her ne kadar kendilerine hedef kitle belirlese de çıktıkları bu yolda her yaş ve kesimden tüketiciler olacaktır. Bu yüzden yaptıracağınız logo tasarımında, belli bir hedef kitlesi yerine, logonuzu görecek herkese bir mesaj iletmelidir. Mesaj iletmenin dışında bir diğer en büyük özelliği ise akıllarda kalacak bir tasarıma sahip olmalıdır.