FACEBOOK REKLAMLARI

FACEBOOK REKLAMLARI

FACEBOOK REKLAM HİZMETİ

Neredeyse Çin nüfusunu geride bırakmaya hazır olan Facebook; günde aktif olarak 728 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını biliyor muydunuz? Yıl bazında %18 artış göstererek dünyada en çok kullanılan sosyal ağ olarak yerini koruyor. Facebook yalnızca genç nüfusa değil aynı zamanda her yaştan İnternet kullanıcısına da hitap ediyor.

FACEBOOK REKLAMLARI (FACEBOOK ADS) NEDİR?

Facebook reklamları; hedef kitleye ulaşma, marka bilinirliğini artırma, satış elde etme, sitelere gelen trafiği arttırmak için tercih edilen dijital pazarlama yöntemidir. Reklamların Facebook gibi etkin bir sosyal ağ üzerinden yayınlanması ürünlerinizin, markanızın daha kolay bir şekilde tanınır olmasını sağlar. Facebook ile hedef kitlenize hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

Facebook reklam verme işleminin avantajları arasında; reklamların hedef kitlesine göre yayınlanabiliyor olmasıdır. Cinsiyete, yaşa, şehre, hedef ülkeye, anahtar sözcüğe ve eğitim durumuna göre ayarlanabiliyor. Hedef kitle seçilmesi, reklama harcadığınız maliyetini doğru ve etkin gruplar için harcamış oluyorsunuz.

FACEBOOK REKLAMLARI İŞE YARIYOR MU?

“Facebook reklamları işe yarıyor mu?” bu konu hakkında çok sık soru geliyor. Facebook en fazla kullanılan sosyal ağlardan biri olduğu ve her yaşa hitap edebildiği için sosyal medya reklamlarından en etkililerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Facebook kullanıcıların en fazla oluşu yanında Facebook reklamları ile ilgili sürekli iyileştirmeler yapılıyor oluşu da işe yaraması konusunda etkili oluyor.

Facebook sosyal ağı daha geniş kitle tarafından kullanıldığı için istenilen hedef kitleye reklam verme imkânı sağlıyor. Doğru hedef kitleye ürün ve hizmet tanıtımı yapıldığı için reklamların etkili olması kaçınılmaz oluyor.

FACEBOOK REKLAM MODELLERİ

Facebook reklam modelleri arasında birden çok seçenek yer alıyor. İşletmenizi ve markanızı büyütmek için kullanılabilecek reklam modelleri aşağıdaki gibidir;

Facebook video reklamları,
Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları (Lead Ads),
Facebook Sayfa Gönderisiyle Etkileşim ve Duvar Paylaşımları,
Facebook Remarketing,
Uygulama yüklemeleri,
Sayfa beğenmeleri,
Etkinlik yanıtları,
İşletmenizin yanındaki kişilere erişme
Bu ve buna benzer Facebook reklam modelleri yer alıyor.

DMU AJANS  İLE FACEBOOK REKLAMLARI

Facebook reklam hizmetlerimiz içerisinde; etkin yöntemler ile strateji oluşturma, kampanya hazırlığı, reklam oluşturma ve reklam yönetimi yer alıyor. Facebook reklamları hizmeti ile sizi hedef kitlenize hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz. Bu sayede satışlarınızda etkili bir şekilde yükselme oluyor.

Gelin hep birlikte dijital pazarda üst sıralarda yerimizi alalım...

FACEBOOK REKLAMLARI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ