GOOGLE REKLAMLARI

GOOGLE REKLAMLARI

GOOGLE REKLAMLARI

Google Ads, dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın, müşteri bulmak ve markalaşmak amaçlı geliştirdiği etkileyici bir reklam mecrasıdır. Şahıs veya işletmenize ait olan web sitenizin uygun metin veya görseller ile Google’da reklam olarak müşterilerinize sunulmasına olanak sağlar.

GOOGLE ADS - 

*Google arama ağında reklamınızı istediğiniz anahtar kelimeler ile yayınlayabiliriz.

*Google adsense anlaşmalı markalaşmış sitelerde, görüntülü reklam ağı modeli sayesinde jpg veya hareketli bannerlarınızı gösterebiliriz.

*İşletmeniz için hazırlanan tanıtım videolarını Youtube truewiev ve bumber reklam modeli sayesinde alakalı kullanıcıların izlemesini sağlayabiliriz.

* Gmail reklamları sayesinde, potansiyel müşterilerle daha kişisel bir biçimde iletişim kurmanıza yardımcı olabiliriz.

Google Adwords hizmeti birçok bakımdan yarar sağlayan ve en önemlisi de hızlı sonuç almanıza olanak sağlayan hizmetlerden birisidir. Aynı zamanda bütçeniz ne olursa olsun Google’da reklam vermenizi de sağlamaktadır.

GOOGLE ARAMA AĞI REKLAMLARI

Potansiyel müşterilerinizin, Google’da sektörünüz ve işletmeniz ile alakalı arama yaptığında karşısına çıkan metin reklamlara verilen reklam modeli adıdır. Belirlediğimiz anahtar kelimeler ve bunlara uygun reklam metinleri ile kullanıcıların karşısına çıkabilirsiniz. Burada en önemli olan nokta ise Google arama ağı reklamları doğru hedef kitleye, doğru zamanda ve doğru yerde ürünlerinizin, web sitenizin tanıtımını yapıyor.

Neden Arama Ağı Reklamı Vermeliyiz?

Gelişen teknoloji sayesinde artık insanlar istediği bilgiye, istediği zamanda ulaşabilmektedir. Evlerde, işyerlerinde araştırma yapmak yerine; gün boyu araştırma halinde oluyorlar. Bu yüzden mobil kullanım oldukça genişlemiştir. Mobil kullanımın artması da insanların mobil cihazlar ile yaptığı araştırmalar sonucunda 3’te birlik kısmı o mağazayı ziyaret ediyor.

En önemli avantajlarından biri doğru zamanda, doğru yerde ve doğru hedef kitleye ulaşan en etkili reklam yöntemlerinden biridir.

Bir diğer en önemli avantajı ise yüksek ölçülebilirliğe sahip olmasıdır.

Google arama ağı reklamları sayesinde markanıza prestij katabilirsiniz.

Bir reklam yatırımı yaptığınız zaman sadece yatırım olarak kalmaması ve karlılık sağlaması açısından en etkili yöntemlerden biridir.

GOOGLE GÖRÜNTÜLÜ REKLAM AĞI

İşletmeniz için hazırlanan sabit/hareketli bannerları en çok ziyaret edilen sitelerde yayınlayabiliriz. Özellikle potansiyel gördüğünüz siteler hedeflenebilir, ilgi alanı ve anahtar kelime hedeflemesi yapılabilir. Google görüntülü reklam ağı, Google’a ait bazı web sitelerinde yayınlanırken aynı zamanda ait olmayan onlarca sitede de yayınlanmaktadır.

Neden Görüntülü Reklam Ağı?

Görüntülü reklam ağı, Google arama ağı reklamlarından tamamen farklı bir yapıya sahiptir. Bu reklam ağı modeli internet kullanıcılarının neredeyse %90’nına ulaşabilmektedir. Göz alıcı reklam biçimleri ile internet kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Peki, neden görüntülü reklam ağı tercih etmeliyiz?

Yeni müşterilere ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Reklamlarınızın gösterileceği yerleri seçebilirsiniz.

En önemli nokta da görüntülü reklam modeli olduğu için çeşitli şekillerle oluşturulmuş reklamlar ile birçok kişinin dikkatini çekebilirsiniz.

Burada reklamlarınızın yayınlanacağı siteden tutun sayfaya kadar seçme olanağı da sunuyor.

Marka bilinirliğini sağlayabilirsiniz.

Görüntülü reklam ağı modelini seçmek için birçok etkili neden yer alıyor.

YENİDEN PAZARLAMA (REMARKETİNG)

Son zamanlarda sıkça tercih edilen dijital pazarlama modellerinden birisidir. Daha önce reklamlarınızı ziyaret etmiş kullanıcıları hedef alan reklamların genel ismidir. Hatta daha sonra müşterinize özelleştirilmiş reklamlar sunmanıza yardımcı olur. Sitenizde daha önce ziyaret edilen noktalar baz alınarak daha spesifik bir reklam hazırlamanızı sağlar.

“Yeniden pazarlama” isminden de anlaşıldığı gibi önceden ilgilenilen bir ürünü yeniden pazarlar. Bu reklam diğer müşteriler için kullanılmaz. Yeniden pazarlamanın avantajlarından bir diğeri ise sadece yeniden pazarlama yapmak istediğiniz hedef kitleye özel reklam metni ve bannerlarını oluşturabilirsiniz. Birçok marka bu reklam modelini kullanıyor ve daha önce siteyi ziyaret eden kullanıcıları takip ederek tekrar siteye gelmesini sağlayabiliyor.


Sizde Google Reklamlarında Başarılı Sonuçlar Almak İçin DMU AJANSI Tercih Edin !


GOOGLE REKLAMLARI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ