SEO ÇALIŞMASI

SEO ÇALIŞMASI

SEO

Son zamanlarda en sık duyduğumuz dijital pazarlama yöntemlerinden birisi de SEO’dur. SEO bir kısaltmadır. Belki de birçok yerde görmüş aslında bildiğiniz bir şey bile olabilir. Peki, nedir bu SEO? Neden SEO yapılır?

SEO (ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU) NEDİR?

SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinin kısaltılışıdır. Türkçede ise Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Kısaca ne olduğundan söz etmek gerekirse eğer SEO Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmak için arama motorlarının kriterlerine göre siteleri optimize etmektir. Aynı zamanda arama motoru kriterleri sürekli olarak güncellenmektedir.

Çok yeni yeni bilinmesi rağmen sürekli olarak kendini geliştiren ve günden güne daha da önemli bir pazarlama tekniği haline dönüşmektedir. SEO yaptırmanın çok fazla yararı vardır.

SEO Nasıl Yapılır?

Dünyanın birçok yerinde İnternet kullanıcıları online ortamlarda milyonlarca ürün, hizmet veya bilgi araştırması yapmaktadır. Arama motorlarında sunduğunuzun hizmeti daha üst sıralarda göstermek ve hedef kitlenize kısa yoldan ulaşmak için SEO yapılması gerekir. SEO yapmanın birbirinden farklı tekniği vardır. Ancak temelde iki ana kısma dayanmaktadır.

Site İçi SEO,

Site Dışı SEO

SEO yaparken tek başına site içi optimizasyon yapmak bir işe yaramadığı gibi tek başına site dışı optimizasyon yapmak da bir işe yaramaz.

Kurumsal SEO hizmeti

Kurumsal SEO hizmeti sayesinde düşük maliyetler ile üst sıralarda yer alabilirsiniz. Bir firmanın arama sonuçlarında en iyi verimi alması için yapılan optimize çalışmalarıdır. Kurumsal SEO çalışmaları ile sitenize her kullanıcının gelmesini değil de sizin ürün ve hizmetlerinizin gelmesini sağlar.

Kurumsal SEO Hizmetinin Firmanıza Faydaları Nelerdir?

Dijital alanda reklam vermenin ve verdiğiniz hizmetinin daha bilinir olmasının çeşitli yöntemleri vardır. En etkili ve kalıcı yöntemlerden birisi de SEO hizmetidir. SEO hizmeti almanın firmanıza birçok faydası vardır.

SEO hizmeti firmanıza prestij kazandırarak daha bilinir hale getirir.

İyi bir reklam olanağı sağlar.

Doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlar.

Sürekli optimize edilerek, sitenizi gelişmelere ayak uydurmasına olanak sağlar.

Düşük maliyet ile daha uzun süreli sonuçlar elde etmenizi sağlar.

SEO hizmeti sadece arama motorlarında üst sıralarda olmanızı sağlamaz aynı zamanda sitenizin analiz edilmesi ve Google Analytics gibi araçlar sayesinde ürün verimliği, müşteri tercihleri ve yönelimlerini incelemenizi sağlar.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için DMU AJANSI tercin edin!

SEO ÇALIŞMASI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ