SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

Sosyal medya reklamları dijital pazarlamada son zamanlarda oldukça sık tercih edilen reklam modellemelerindendir. Facebook, İnstagram, Twitter, Linkedin, Swarm/Foursquare reklamları sosyal medya reklamları arasında yer almaktadır.

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

İsminden de anlaşılabildiği gibi internette yer alan sosyal medya hesaplarından yürütülen reklamlara sosyal medya reklamları denilmektedir. İnternette sosyal medya kullanımı günümüzde oldukça artmıştır. Dünyada neredeyse her bireyin en az birer sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Hal böyle olunca markaların daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için sosyal medya reklamları yöntemi kullanılmaktadır.

Sosyal medya reklamları aşağıdaki kanallardan verilmektedir;

Facebook

Twitter

İnstagram

Linkedin

Sosyal medya reklamlarını vereceğiniz kanalı seçerken; reklam verme amacınıza ve stratejinize, hedef kitlenize, hedefleri yayınlamak istediğiniz lokasyona, reklam harcaması için bütçenize bakarak karar verebilirsiniz. Sosyal medya reklam kanalı seçildikten sonra yapılması gereken doğru içeriği, görseli ya da videoyu seçmeye kalıyor.

Neden Sosyal Medya Reklamları?

Dijital alanda reklam vermenin birçok yolu vardır. Gelişen teknoloji sayesinde sosyal medya kullanımı oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Facebook, Twitter, İnstagram ve Linkedin gibi sosyal platformalar milyarlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu durumda firmaların birçok kişiye kolay bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Sosyal medya reklamları avantajları şöyle sıralanabilir;

Sosyal medya reklamları ile kısa sürede en fazla kişiye ulaşmanızı sağlayan reklam türüdür. Anlık olarak hedef kitlenize ulaşabilir, kullanıcıların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya reklamları geniş kitleye hedeflediği için daha kolay kullanılır. Hızlı erişim sağlanır ve kolay bir şekilde işlem yapılabilir.

Bu reklam modeli kitlelere daha hızlı yayılma imkânı verir.

Düşük maliyet, doğru hedefleme ile birçok kişiye ulaşılabilir.

Sosyal medya reklamlarının sağladığı en büyük avantajlardan birisi de analiz yapma fırsatı vermesidir. Bir reklamın kaç kişiye ulaştığı, kaç kişinin tıkladığı vs. bilgilere kolay bir şekilde erişme şansı veriyor.

Hedefleme yapılması da sosyal medya reklamlarının avantajlarından biridir. Doğru hedef kitleye ulaşıldığı zaman daha hızlı sonuç alınması mümkün oluyor.

DMU AJANS olarak hedef kitlenizi hızlı bir şekilde belirleyip hedef kitlenizin en çok tercih ettiği sosyal medya hesaplarını belirleyerek etkili reklamlar hazırlıyoruz. Markanız sosyal medya reklamları ile hızlı bir şekilde milyonlarca kişiye ulaşsın

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ